Slovenský Anglický Nemecký Maďarský

Hlavná stránka

Produkty

Fotogaléria

Postrehy z praxe

Obchodné podmienky

Kontakt


NOVINKY
AKCIE


Rýchle hľadanie

   

Kimber Ultra CDP II (LG) .45 ACP 
 
1 985.00 EUR s DPH
(59 800.11 Sk)
Výrobca:Kimber America
Obrázok
Obrázok zväčšíte kliknutím naň

Kimber 1911 Pištol

Kaliber:  .45 ACP, 9mm Luger = 1681 EUR s DPH

Popis:

Kimbe Ultra  CDP LG - hlavnou odlišnosťou od ostatných modelov tejto línie je použitie pažbiček Crimson Trace s integrovaným laserovým zameriavačom. Farebná úprava laserových pažbiček je špecifická pre tento model a je vyrábaná exkluzívne len pre spoločnosť Kimber a pre tento modelový rad. Crimson Trace pažbičky s logom Kimber majú zaujímavý vzhľad v štýle klasického Double Diamond dizajnu farby ružového dreva.Modely Kimber podliehajú priebežným dielčim modernizáciám a úpravám. Fotografie nemusia zobrazovať aktuálny výzor daných typov zbraní.
Pre rok 2017 modely CDP obdržali drevené pažbičky z ružového dreva svetlejšieho odtieňa s double diamond checkeringom a logom Kimber, ale predovšetkým novú povrchovú úpravu. Záver z nehrdzavejúcej ocele je ošetrený Kim Pro II povrchovou úpravou, naproti tomu duralový rám nesie rovnako Kim Pro avšak v tmavo šedom odtieni.Kim Pro bola zvolená nielen pre jej mechanickú chemickú odolnosť, ale aj pre autolubrukačné účinky.
CDP Ultra II .45 ACP  a 9mm Luger sú kompaktné verzie s 3-palcovou bull barel hlavňou vystredenou priamo do záveru bez pomoci bushingu, adekvátne skráteným záverom a rámom zbrane. Napriek menším rozmerom je 7-ranový zásobník štandardom (v ráži .45 ACP). Tento model je ideálnym pre skryté nosenie alebo ako záložná služobná zbraň. Skryté nosenie uľačuje fakt, že všetky výrazné hrany a výstupky na CDP Kimberoch sú zaoblené (melted) pre zníženie rizika nechceného zachytenia sa zbrane o odev pri tasení z púzdra alebo zmene streleckej pozície. Sebaobranné vlastnosti výrazne zlepšujú štandardné tríciové nočné mieridlá od spoločnosti Meprolight.
Zbraň je ďalej vybavená sériovo laserovým zameriavačom Crimson Trace integrovaným v pažbičkách v špeciálnej farebnej úprave pripomínajúcej ružové drevo s Double Diamond vzorom vyrábanej exkluzívne pre Kimber.
Umožnenie zacielenia zbrane v nočných podmienkach okrem tríciom zvýraznených mieridiel zabezpečuje ďalšia položka sériovej výbavy – už spomínané laserové črienky rukoväte Crimson Trace. Crimson Trace  produkuje vysokokvalitné laserové zámerné systémy ako napríklad lasery zakomponované do pažbičiek krátkych zbraní. Uznanie ako výrobca kvalitných produktov si získal nielen u koncových zákazníkov – či už amatérskych alebo profesionálnych užívateľov, ale aj u výrobcov zbraní. Menujme napríklad Kimber či Wilson Combat, ktorí niekoľko modelov ponúkajú s týmito lasermi priamo z výroby. Ďalší producenti – napríklad Nighthawk ich ponúkajú ako ugrade alebo výbavu na želanie za príplatok už u nových zbraní. Pažbičkové modely sú vyrábané z odolného polyméru, ktorý ukrýva dve CR 2032 batérie s výdržou minimálne 4. hodín kontinuálnej prevádzky. Pri bežnej prevádzka batérie môžu mať životnosť až 5 rokov. Laser má maximálny výkon do 5 mW, triedy IIIa. Jednotlivé modely sú ponúkané v prevedení s aktivačným tlakovým receptorom v prednej alebo v bočných častiach. Veľkosť bodu dosahuje približne 12 mm vo vzdialenosti 15 metrov. Nastavenie bodu je podobné nastreľovaniu puškohľadu – ide o rektifikáciu v pravouhlej sústave pomocou dvoch malých imbusových skrutiek umiestnených v časti, kde je uložená laserová dióda.  Kľúč je súčasťou zásielky. Aktivácia je inštinktívne rýchla, pričom úchop je ergonomický, nehrozí skĺznutie prsta z tlačidla a prerušenie emitovania laserového lúča. Lasery sú vodeodolné. CT vyrába širokú škálu modelov vhodných pre krátke zbrane typu 1911 s rôznou veľkosťou rámu, pre zbrane výrobcov Beretta, Bersa, Browning, Charter Arms, v našich zemepisných šírkach veľmi častej ČZ-ty a Glocka, Kahr Arms, Kel-Tec, NAA, Sig-Sauer, SW, Springfield, Taurus i Walther. Lasery sú k dispozícii nielen pre pištole týchto výrobcov, ale i pre revolvery.  Výhodou týchto zámerných systémov je, že nevyžadujú ďalšie investície do holstrov alebo púzdier, nakoľko sa nemenia vonkajšie obrysy ani rozmery zbraní. Rovnako navýšenie hmotnosti je minimálne. Dosah laseru je minimálne 14 metrov za najsilnejšieho slnečného  svitu. Dosah sa zvyšuje za súmraku na niekoľko sto metrov.
Črienky pažbičky sú z imitácie ružového dreva v hnedom sfarbení s dvojitým diamantovým vzorom, čo je opäť odkaz na 1911-ku.
Modely CDP sú zhotovované a dolaďované v Kimber Custom shope s výrazným podielom ručnej práce odborných a skúsených puškárov 
 
Parametre:

Výška: 12,7 cm
Hmotnosť s prázdnym zásobníkom: 709 g
Dĺžka: 17,3 cm
Kapacita zásobníka: 7
Obojstranná poistka

Rám:

Materiál: hliník
Povrchová úprava: Kim Pro II tmavo šedá
Šírka: 3,25 cm
Zdrsnenie prednej časti pažby (frontstrap checkering): 30 LPI (lines per inch)

Záver:

Materiál:  nerezová oceľ
Povrchová úprava: Kim Pro II Satin Silver

Hlaveň:

Oceľová bull match grade
Dĺžka: 7,62 cm
Stúpanie vývrtu (ľavotočivý): 16 palcov 
 
Mieridlá:

3-bodové s tríciom od spoločnosti Meprolight, pevné typu Novak

Pažbičky:

z ružového dreva 

Spúšť:

Premium aluminum match grade s továrensky nastaveným odporom 1816 - 2270 g v čiernom prevedení.

O skupine zbraní CDP II:

Skupina zbraní CDP od spoločnosti Kimber je určená primárne pre sebaobranu. Pri riešení situácií typu nutná obrana a krajná núdza nie je priestor pre kompromisy a riešenia z núdze cnosť a podobne. Zbrane sa musia vyznačovať maximálnou spoľahlivosťou funkcie, nenáročnosťou na používané strelivo, jednoduchou obsluhou a údržbou. Navyše konštruktéri by mali zohľadňovať požiadavky skrytého nosenia a ľahkého tasenia zbrane s minimalizáciou rizika zachytenia sa zbrane o odevnú súčiastku, vegetáciu alebo napríklad o vybavenie miestnosti.
CDP zbrane skĺbujú tieto požiadavky s určitým druhom elegancie a šarmu daných ich estetickým dizajnom. CDP modely využívajú presné terčové hlavne s takzvaným match grade vývrtom. Tieto hlavne sú predimenzované, vyrábané s presahmi, ktoré sú následne ručne dolícované skúsenými puškármi v Custom shope. Rovnako výroba pažbičiek z výberového ružového dreva je plne v réžii skúsených pracovníkov bez použitia automatizovanej strojovej výroby. CDP II je ideálne plochá zbraň, všetky modely majú alumíniový rám, v dôsledku čoho majú aj citeľne  nižšiu hmotnosť oproti celooceľovým verziám. V tomto prípade ide o bloky legovaného leteckého hliníka 7075T6, z ktorého sú rámy vyrábané trieskovým obrábaním. Hliníkové rámy boli podrobené náročným streleckým testom, ktoré potvrdili ich vysokú kvalitu, trvanlivosť a životnosť po 20 000 ranách nevykazovali žiadne viditeľné opotrebenie.
Sériová výbava modelov CDP zahŕňa tríciové pevné mieridlá so zaoblenými hranami minimalizujúcimi riziko zachytenia sa o odev pri tasení zbrane. Tvar mieridiel vychádza z Dizajnu Novak-mieridiel, pričom bol modifikovaný do viac zaoblenej podoby. Samotné mieridlá sú zahĺbené pod horný okraj záveru, pre dosiahnutie čo najnižšieho profilu. Nočné mieridlá výrazne zvyšujú použiteľnosť zbrane v podmienkach slabej viditeľnosti.
Pre dosiahnutie pevného úchopu je predná plocha pažbičky zdrsnená kvalitným checkeringom s hodnotou 30 LPI (lines per inch). Vyladená spúšť z Kimber Custom shopu je typu Premium Aluminum Trigger s 2 otvormi a odporom 1.4 až 1.7 kg. Obojstranná poistka má, podobne ako ostatné ovládacie prvky, zväčšené hmatníky pre rýchle a bezproblémové ovládanie i v stresových situáciách. Podobne skosené hrany zásobníkovej šachty zlepšujú ovládateľnosť zbrane, zväčšený ejekčný port znižuje riziko zádržky počas streľby.  
CDP sú ideálnou voľbou pre príslušníkov ozbrojených zborov ako aj individuálnu ochranu. Dizajn zbraní je prispôsobený zamýšľanému dlhodobému noseniu bez kompromisov v oblasti spoľahlivosti.

Matne čierny rám z 7075T6 alumínia kontrastuje so záverom z nerezovej ocele a matne satinovanou povrchovou úpravou. 

 

O výrobcovi:

Krátka zbraň typu 1911 je jednoznačne najúspešnejšou konštrukciou krátkej zbrane minulého storočia a ako sa zdá, hodlá tento úspech zopakovať i v 21. storočí. Množstvo výrobcov ponúka nespočetné množstvo modelov vychádzajúcoch z Coltu 1911 v rôznych modifikáciách líšiacich sa dĺžkou hlavne, záveru, rámu, spúšťovýcm mechanizmom, kalibrom, kapacitou zásobníka, Pred 28 rokmi založená spoločnosť Kimber v štáte Oregon (dnes sídlom v Yonkers, NY) sa zaradila v podstate nedávno k týmto výrobcom. V neuveriteľne krátkej dobe vďaka kvalitnej výrobe a širokému portfóliu ponúkaných zbraní dosiahla prvenstvo v množstve predaných zbraní typu 1911.

Receptom na úspech bolo predovšetkým použitie kvalitných materiálov (Kimber vyrába závery a rámy zbraní trieskovým obrábaním z plného kovaného polotovaru), obrábaných na CNC systémoch (umožňujúcich pri výrobe zohľadniť nielen požadované rozmery produktu, ale aj stupeň opotrebenia nástrojov). Všetky hlavne sú vybavené športovým prevedením vývrtu ako aj bushingu (vyrábaného výlučne z nerezu). Minimálne tolerancie (podľa údajov výrobcu dosahujú výrobky len 1/3 nové tolerancie oproti konkurencii), rozsiahla štandardná výbava doplnkami ako aj spolupráca pri návrhu a optimalizácii dizajnu zbraní so špičkovým športovým strelcom Chipom McCormickom rovnako prispeli k predajným úspechom. Už základný model disponuje výbavou aká je u konkurencie dodávaná len za nemalé príplatky, napr. nastaviteľný triggerstop, dlhá vodiaca tyč pružiny, okrúhly kohút typu commander, zväčšené hmatníky poistky a záchytu záveru, zväčšenú dlaňovú poistku s bobrím chvostom, lievikovito rozšírenú zásobníkovú šachtu pre ľahšiu a rýchlejšiu výmenu zásobníka, single action hliníkovú spúšť s odporom cca 1400 - 1800 gramov. Prísna výstupná kontrola zahŕňa vyše 200 kontrol vykonaných nielen automatmi ale aj špecialistami. Precízne spracovaná nábojová komora a zväčený ejekčný port sú optimalizované z hľadiska zabezpečenia maximálnej spoľahlivosti zbraní.

Veľké množstvo modelov vyrábaných v rôznych kalibroch ako aj individualizácia zbrane podľa požiadaviek zákazníka umožňuje témer každému vlastniť zbraň zodpovedajúcu jeho požiadavkám. Kvality zbraní Kimber oceňujú nielen športoví strelci, ale neunikli ani pozornosti príslušníkov štátnych ozbrojených zložiek. Najväčšia zásahová jednotka v USA, legendárny SWAT team polície Los Angeles zaradila do výzbroje 1911-ku spoločnosti Kimber. Neutíchajúca diskusia o prednostiach .45 voči 9 mm Luger sa premietla i do nákupu zbraní pre špeciálnu jednotku US Marine Corps Detachment 1, ktorý zaviedol do výzbroje Kimber Marine Corps Pistol Nr. 1 v kalibri .45 (zbraň je známa aj pod názvami MARSOC - Marine Special Operations Command alebo ICQB - Interim Close Quarter Battle). Kvalitu zbraní 1911 od spoločnosti Kimber potvrdzuje i skutočnosť, že týmito zbraňami strieľa i Národný olympijský tím USA. 
Nákupný košík
0 ks 0.00 EUR
(0.00 Sk)

 zobraziť Váš nákupný košík >
Kontaktné informácie
LVL Armory, s.r.o.
stretnutie len na základe
predchádzajúceho telefonického
dohovoru

Tel.: +421 905 940 526
Tel.: +421 915 955 444
E-mail: info@1911.sk
Odporúčame

Kontakt

/

Hlavná stránka

/

Produkty

/

Obchodné podmienky

/

Fotogaléria

/

Postrehy z praxe1911.sk/   Tel.:+421 905 940 526, +421 915 955 444  /   E-mail:info@1911.sk
technické riešenie MiBe